KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477324
nr 1447 7324
Nils Engquist
(1905-1991), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
Nils Engquist, svensk bildkonstnär född 1905, död 1991.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 februari 2022
kl 20:34:33
7/2 20:29:34